Najnowsze artykuły

22 czerwca 2024
Jeśli posiadasz aparat Instax i regularnie robiłeś zdjęcia, zapewne zdajesz sobie sprawę, że korzystanie z oryginalnych wkładów fotograficznych może być kosztowne. Dobrą wiadomością jest jednak to, że istnieją zamienniki wkładów
08 czerwca 2024
Planujesz składać wniosek na nowy dowód osobisty i chciałbyś się dowiedzieć, jakie dokumenty będą Ci potrzebne oraz jak długo będziesz musiał czekać? W takim razie ta publikacja jest dla Ciebie!
05 czerwca 2024
Szukasz informacji na temat zdjęć do legitymacji studenckiej? Nie musisz już dłużej szukać! W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na ten temat. Od wymagań dotyczących zdjęcia, po
Planujesz wkrótce odnowić swój paszport i szukasz najlepszej oferty na zdjęcia paszportowe? Przy tak wielu dostępnych opcjach decyzja, gdzie się udać, może być przytłaczająca. Ceny zdjęć paszportowych mogą się znacznie różnić w zależności od lokalizacji i usługodawcy.
18 lipca 2023

Porównanie cen zdjęć paszportowych w różnych lokalizacjach: Która oferta jest najlepsza?

Planujesz wkrótce odnowić swój paszport i szukasz najlepszej oferty na zdjęcia paszportowe? Przy tak wielu dostępnych opcjach decyzja, gdzie się udać, może być przytłaczająca. Ceny zdjęć paszportowych mogą się znacznie różnić w zależności od lokalizacji i usługodawcy. Niektóre miejsca oferują szybkie i tanie rozwiązanie, podczas gdy inne zapewniają bardziej profesjonalne i kosztowne doświadczenie. Ale która oferta jest naprawdę najlepsza? W tym artykule porównamy ceny zdjęć paszportowych w różnych lokalizacjach i przeanalizujemy zalety i wady każdej opcji. Pod koniec tej lektury będziesz mieć jasny obraz tego, gdzie się udać, aby uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny, jeśli chodzi o zdjęcia paszportowe. Zanurzmy się więc i poznajmy świat cen zdjęć paszportowych!

 

 

 

Wymagania dotyczące zdjęć paszportowych

 

Przed przystąpieniem do porównywania cen zdjęć paszportowych, ważne jest, aby zrozumieć wymagania dotyczące tych zdjęć. Zdjęcia paszportowe muszą spełniać określone wymagania, takie jak rozmiar, tło, ekspozycja i jakość obrazu. Zdjęcia muszą być wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i przedstawiać osobę dokładnie tak, jak wygląda na co dzień, bez okularów przeciwsłonecznych i nakryć głowy, chyba że to związane z wyznawaną religią. Zdjęcia muszą być również wykonane w sposób, który zapewni ich czytelność i jakość, a nie będzie miał wpływu na jakość drukowania.

 

 

Czynniki wpływające na cenę zdjęć paszportowych

 

Cena zdjęć paszportowych może być uzależniona od kilku czynników. Jednym z najważniejszych czynników jest lokalizacja. Zwykle zdjęcia paszportowe są droższe w centrach miast i popularnych turystycznych miejscach niż w mniejszych miastach i na przedmieściach. Inne czynniki, które mogą wpłynąć na cenę, to jakość zdjęć, czas oczekiwania na zdjęcia, godziny otwarcia sklepu, dostępność i ilość zdjęć w pakiecie. Często wypły na cenę zdjęć do paszportu jest brak usług konkurencyjnych zakładów fotograficznych w okolicy co w dużym stoponiu wpływa, że cena zdjęć paszportowych jest dużo wyższa.     

 

 

Średnie ceny zdjęć paszportowych w różnych lokalizacjach

 

Ceny zdjęć paszportowych w mogą się różnić w zależności od lokalizacji i dostawcy. Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny zdjęć paszportowych w różnych lokalizacjach w Polsce.

  • Warszawa: od 30 zł do 55 zł za 4 zdjęcia paszportowe

  • Kraków: od 34 zł do 50 zł za 4 zdjęcia paszportowe

  • Wrocław: od 30 zł do 55 zł za 4 zdjęcia paszportowe

  • Poznań: od 35 zł do 50 zł za 4 zdjęcia paszportowe

  • Gdańsk: od 30 zł do 50 zł za 4 zdjęcia paszportowe

Należy pamiętać, że ceny mogą się różnić w zależności od dostawcy i lokalizacji sklepu. Można również skorzystać z usług fotografów, którzy będą pobierać wyższą opłatę, ale zapewnią wyższą jakość zdjęć.

 

 

Porównanie ceny między sieciami sklepów a niezależnymi firmami fotograficznymi

 

Ceny zdjęć paszportowych mogą się różnić w zależności od rodzaju sklepu lub zakładu fotograficznego. Niezależne zakłady fotograficzne oferują zwykle wyższą jakość zdjęć i bardziej spersonalizowaną obsługę niż sieciowe sklepy. Sieciowe sklepy oferują często wyższe ceny zdjęc paszportowych  i większą dostępność, ale jakość zdjęć może być niższa niż w przypadku niezależnych zakładów fotograficznych. Ostatecznie decyzja zależy od indywidualnych preferencji i budżetu.

 

 

Opcje i ceny zdjęć paszportowych online

 

Można również zrobić zdjęcia paszportowe online. Istnieje wiele stron internetowych, które oferują możliwość zrobienia zdjęć paszportowych online, a następnie wysłania gotowych zdjęć do druku. Ceny są zwykle nieco niższe niż w przypadku sklepów stacjonarnych, a jakość zdjęć jest użależniona od zdjecia jakie dostarczymy. Jednym z największych zalet robienia zdjęć paszportowych online jest to, że można to zrobić w dowolnym miejscu i czasie. Wadą zdjęć paszportowych online jest czas po jakim otrzymamy zdjęcie paszportowe w wersji papierowej, brak gawaracji, że zdjęcie będzie spełniało wymogi zdjęć paszportowych co narazi nas na dodatkowy koszty.  W przypadku braku drukarki fotograficznej musimy poświecić czas i pieniądze na wydrukowanie zdjęć paszportowych. W tym przypadku okazuje się, że zdjęcia paszportowe online nie są tańsze. 

 

 

Ukryte koszty, na które należy uważać podczas robienia zdjęć paszportowych

 

Podczas robienia zdjęć paszportowych należy uważać na ukryte koszty. Niektóre sklepy oferują niższe ceny za zdjęcia paszportowe, ale pobierają dodatkowe opłaty za obróbkę zdjęć, za dodatkową wersję elektroniczną zdjęcia paszportowego. Inne sklepy oferują zdjęcia paszportowe w pakiecie z dodatkowymi zdjęciami, które nie są konieczne do paszportu, co zwiększa koszty. Wybieraj te zakłady fotograficzne, które na swojej stronie internetowej w podają są ceny zdjęć do dokumentów.

 

 

Jak znaleźć najlepsze oferty na zdjęcia paszportowe

 

Aby znaleźć najlepsze oferty na zdjęcia paszportowe, warto poszukać w internecie i porównać ceny różnych sklepów i zakładów fotograficznych. Można również skorzystać z usług fotografów, którzy oferują niższe ceny w określonych dniach tygodnia. Warto również zwrócić uwagę na oferty promocyjne i kody rabatowe. W HQ Fotolab zdjęcia paszportowe można wykonać z rabatem 20% korzystając z Karty Dużej Rodziny, karty Nasz Wrocław czy Wrocławskiej Karty Seniora.   

 

Podsumowanie i myśli końcowe

 

Ceny zdjęć paszportowych mogą się różnić w zależności od lokalizacji, dostawcy i jakości zdjęć. Warto porównać ceny różnych sklepów i zakładów fotograficznych, aby znaleźć najlepsze oferty. Można również zrobić zdjęcia paszportowe online lub zrobić je samodzielnie, aby zaoszczędzić pieniądze. Bez względu na to, jaką opcję wybierzesz, pamiętaj o wymaganiach dotyczących zdjęć paszportowych i uważaj na ukryte koszty..

 

Logo HQ Fotolab Zakład fotograficzny Wrocław
HQ Fotolab Płatności kartę w sklepie Wrocław

 

KONTAKT:

ul. Jerzego Bajana 1 lok. 119  

(I piętro)  Hala Tęcza

54-129 Wrocław

tel.:      (+48) 731 755 377

e-mail: biuro@hqfotolab.pl

 

 

Pracujemy:

pn. - pt.     9:00 - 19:00

sobota      9:00 - 14:00

niedziela   NIECZYNNE

Pierwsze we Wrocławiu autoryzowane Laboratorium Cyfowe pracujące w procesie suchym na Frontier S DX-100  

Powierzone materiały i wykonane zamówienia przechowujemy do 3 miesięcy. Jeżeli zamówienie w tym czasie nie zostanie odebrane przez klienta to zostanie zutylizowane.

© 2016-2024 HQ Fotolab Laboratorium Fotografii Cyfrowej Fujifilm

HQ Fotolab z Wrocławską Kartą Seniora
Zapłać Blikiem w HQ Fotolab
Zniżki na Nasz Wrocław
HQ Fotolab honoruje kartę Dużej Rodziny
Prorgam Nasz Wrocław MAX