Jak przygotować się do zdjęcia do legitymacji szkolnej?

 Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do zdjęcia legitymacji szkolnej:

 • Wybierz ubranie, które dobrze na tobie leży i ma ciemny lub stonowany kolor. Unikaj jasnych, neonowych lub białych kolorów oraz ubrań z dużymi napisami lub logo

 • Zadbaj o naturalny makijaż i fryzurę. Nie eksperymentuj z nowymi kosmetykami lub kolorem włosów przed zdjęciem

 • Ustaw się pod lekkim kątem do aparatu i uśmiechnij się delikatnie. Unikaj sztucznych lub napiętych min.

 • Usiądź prosto i unikaj garbienia się lub pochylania na bok. To nie tylko sprawi, że będziesz wyglądać bardziej pewnie, ale może również pomóc uniknąć nieprawidłowych cieni lub kątów na zdjęciu. Utrzymuj rozluźnione ramiona i poziom podbródka oraz staraj się zachować naturalny i zrelaksowany wyraz twarzy.

Zdjęcie do legitymacji studenckiej na Uniwersytet Wrocławski

Studęci Uniwersytetu Wrocławskiego musi posiadać legitymację studencką, która potwierdza fakt studiowania na uczelni wyższej, a także uprawnia do zniżek w komunikacji miejskiej oraz innych obiektach kulturalnych, sportowych i innych. Integralnym elementem jest zdjęcie do legitymacji studenckiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Możesz je przygotować samemu, korzystając z pomocy drugiej osoby i naszego narzędzia online, które dobierze odpowiedni format, tło oraz wymiary.

 

Jakie wymagania dotyczące zdjęcie potrzebne są legitymacji studenckiej na Uniwersytecie Wrocławskim?

Zdjęcie do legitymacji studenckiej na Uniwersytecie Wrocławskim musi być spełniać wymagania zdjęcia tak jak zdjęć do dowodu, zdjęć do paszportu lub prawa jadzy.

 

Wymagania dotyczące zdjęcia do legitymacji studenckiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Zdjęcie do legitymacji studenckiej wykonywane są na wprost (en face). Wzrok skierowany wprost w obiektyw z zachowaniem naturalnego wyrazu twarzy. Zdjećia mogą być wykonane z delikatnym uśmiechem. Oczy muszą być widoczne, bez efektu czerwonych oczu. Zadbaj również o swoją fryzurę (panowie także o zarost), ponieważ nie mogą one wykraczać poza obręb fotografii.

 

Rozmiar zdjęć do legitymacji studenckiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Wymagane jest dostarczenie na Uniwesytet Wrocławski zdjęcia w formie papierowej w wymiarach 45 mm wysokości i 35 mm szerokości. Do wniosku online w wersji elektronicznej zdjęcie o rozdzielczości minimalnej 492 x 633 piksele i wielkości maksymalnej do 2,5 MB.

 

Ostrość, kontrast i jakość fotografi do legitymacji studenckiej.

Fotografia powinna być równomiernie oświetlona i charakteryzować się naturalnym kontrastem i dobrą ostrością. Zdjęcie twarzy powinno przedstawiać naturalny kolor skóry. Twarz nie powinna być zbyt ciemna, ani zbyt jasna z dobrze widzocznym konturem głowy. Zdjęcie musi być charakteryczować się dobrą jakością i wysoką rozdzielczością. Zdjęcia podarte, pogniecione, lub zniszczonych w jakikolwiek inny sposób nie są przymowane. 

 

Ubiór i akcesoria do legitymacji studenckiej.

Do fotografii do legitymacji studenckiej na Uniwersytecie Wrocławskim możesz mieć założone okulary korekcyjne.Ważne jest to aby światło flesza się nie odbiło w szkłachi nie przesłoniły źrenic. Okulary przeciwsłoneczne są niedozwolone. Dopuszczalne jest nakrycie głowy jedynie ze względów religijnych lub medycznych. Nakrzycie głowy nie może utrudniać rozpoznania twarzy osoby fotografowanej. Wymagane jest białe, jednolite tło. Do zdjęcia zakładaj ciemniejsze ubranie a nie białe. Unikniesz tym samym zlania się stroju z tłem otoczenia.


 

Jakie są wymagania dotyczące zdjęcia do szkolnej legitymacji elektonicznej?

Za pomocą nowej mLegitymacja można:

 • plik  ze  zdjęciem  musi   posiadać rozszerzenie JPEG lub JPG
 • zdjęcie nie może być nie większe niż 5 MB
 • zdjecie do legitymacji  o wymiarach nie mniejszych niż 492×633 piksele
 • zdjęcie legitymacjune powinno być wykonane: na jasnym jednolitym tle i  w dobrej ostrości
 • twarz na wprost, ma zająć 70-80% zdjęcia, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnym szkłem
 • na zdjęciu do legitymacji można się uśmiechać ale usta nuszą być zamknięte

Co daje nowa legitymacja szkolna mLegitymacja?

Za pomocą nowej mLegitymacja można:

 • potwierdzić, że jest się uczniem danej szkoły,
 • skorzystać z ulg i zwolnień, które przysługują po okazaniu legitymacj szkloneji.

Aby móc korzystać mLegitymacji szkolnej wymagane jesu zainstalowania jej na, na urządzeniu mobilnym, aplikacji mObywatel. mLegitymacja dostępna jest dla telefonów z systemem Android.

mLegitymacja czyli nowa legitymacja szkolna?

mLegitymacja cyfrowa wersja tradycyjnej legitymacji szkolnej w naszym telefonie komórkowym.  O pamietaniu by zabrać tradycjny dokumentu można zapomnieć. Smartfon mamy zawsze pod reką, stąd pomysł na stworzenie odpowiednio zabezpieczonego dokumentu elektronicznego, który wyświetlony na telefonie daje te same uprawnienia co papierowa wersja legitymacji szkolnej.

Jakie zdjęcia potrzenuje do legitymacji szkolnej?

W większości przypadków zdjęcia do legitymacji szkolnej są o wymiarach 3,5 x 4,5cm. W niektórych szkołach życzą sobie zdjęcie o wymiarach 3,5x4,2cm. Wymagane jest zdjęcie do legitymacji było wykonane z lewego półprofilu. Zdarza się jednak, że zdjęcie przymowane jak jest wkonane na wrost jak w dowodzie osobistym.

Ile zdjęć do legitymacji szkolnej potrzebuje?

Aby złożyć wniosek o legitymacjie szkolną potrzebne jest jedno zdjęcie.

Na życzenie klienta wersję elektroniczną zdjęć do legitymacji wysyłamy na adres e-mail.

Ile kosztuje zdjęcie do legitymacji szkolnej?

 

Standardowa cena pakietu 4 zdjęć do legitymacji szkolnej wynosi 39zł. Cena zawiera wykonanie zdjęć, obróbkę z retuszem oraz wywołanie zdjęć. 

Wykonaj zdjęcie do legitymacji szkolnej w 15min.

W HQ fotolab fotograf wykona zdjęcia do legitymacji zgodne z zgodne z wymogami szkół i uczelni we Wrocławiu. U nas wykonasz zdjęcia do legitymacji szklonej zdjęcia do legitymacji studenckiej. Zdjęcia do legitymacji  wykonywane są z delikatnym retuszem. Podczas robienia zdjęć fotograf wykonuje kilka ujęć. Klient wybiera najlepsze zdjęcie  i otrzymuje komplet 4szt w 15min. 

Zdjęcia do legitymacji szkolnej i do legtymacji studenckiej we Wrocławiu.
Logo HQ Fotolab Zakład fotograficzny Wrocław
HQ Fotolab Płatności kartę w sklepie Wrocław

 

KONTAKT:

ul. Jerzego Bajana 1 lok. 119  

(I piętro)  Hala Tęcza

54-129 Wrocław

tel.:      (+48) 731 755 377

e-mail: biuro@hqfotolab.pl

 

 

Pracujemy:

pn. - pt.     9:00 - 19:00

sobota      9:00 - 14:00

niedziela   NIECZYNNE

Pierwsze we Wrocławiu autoryzowane Laboratorium Cyfowe pracujące w procesie suchym na Frontier S DX-100  

Powierzone materiały i wykonane zamówienia przechowujemy do 3 miesięcy. Jeżeli zamówienie w tym czasie nie zostanie odebrane przez klienta to zostanie zutylizowane.

© 2016-2023 HQ Fotolab Laboratorium Fotografii Cyfrowej Fujifilm

HQ Fotolab z Wrocławską Kartą Seniora
Zapłać Blikiem w HQ Fotolab
Zniżki na Nasz Wrocław
HQ Fotolab honoruje kartę Dużej Rodziny
Prorgam Nasz Wrocław MAX