Zdjęcia do paszportu

08 kwietnia 2024
Czy wymiana dokumentów po ślubie jest niezbędna? Jeśli tak, to jakie? Jakie zdjęcie będzie potrzebne do dokumentów? Te pytania nurtują wiele par przed ślubnymi przygotowaniami. Warto wiedzieć, że pewne formalności
30 marca 2024
Jestem dumny właściciel polskiego paszportu, ale ostatnio musiałem zmienić swoje zdjęcie paszportowe, mieszkając w Stanach Zjednoczonych. Okazało się, że jest to dość skomplikowany proces. Dlatego postanowiłem napisać ten artykuł, w
05 lutego 2024
Jeżeli mieszkasz we Wrocławiu i potrzebujesz paszportu, dobrze trafiłeś. W tym praktycznym przewodniku krok po kroku dowiesz się, jak zrobić paszport we Wrocławiu. Odkryjesz proces składania wniosku, dokumenty, które będziesz
27 stycznia 2024
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o rozmiarze 35 x 45 mm: standardowym rozmiarze zdjęcia do paszportu. Wyobraź sobie, że planujesz podróż zagraniczną i dowiadujesz się, że musisz przygotować zdjęcie paszportowe o
Logo HQ Fotolab Zakład fotograficzny Wrocław

Jak zrobić dziecku zdjęcie do paszportu i dowodu?

Czy próbowałeś kiedykolwiek zrobić swojemu dziecku zdjęcie do paszportu lub dowodu? Jeśli tak, wiesz jak trudne może to być. Jednak nie martw się! W tym poście podpowiemy Ci, jak przygotować i wykonać idealne zdjęcie dla Twojego malucha. Odkryj nasze tajniki i przekonaj się, że stworzenie dobrego portretu dla dziecka jest prostsze niż myślisz!

 

5 Wskazówek Dotyczących Zrobienia zdjecia do paszportu dla dziecka:

 • Zdjęcie do paszport dla dziecka musi być zrobiony na jasnym tle.

 • Dobrze jest, jeśli dziecko ma na sobie ciemniejszą, kontrastującą z tłem koszulkę.

 • Zdjęcie nie może być zbliżeniowe - musi pokazywać całe ciało dziecka.

 • Dziecko musi patrzeć prosto w obiektyw. W przypadku dzieci do 5 lat nie ma takiego wymogu.

 • Należy unikać takich elementów jak czapki, przykrycia głowy, ozdoby we włosach, okulary przeciwsłoneczne czy zabawki na zdjęciu.

 

Jak przygotować się do zrobienia dziecku zdjęcia paszportowego?

Wbrew pozorom, zrobienie dziecku dobrego zdjęcia do paszportu i dowodu to nie lada wyzwanie. Na szczęście, jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy, możemy mieć pewność, że uda nam się uchwycić chwilę i uwiecznić dziecko na pięknym zdjęciu.

Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do zrobienia zdjęcia paszportowego dziecku:

 • Przede wszystkim, upewnij się, że Twoje dziecko jest wygodne i ma odpowiednią fryzurę. Nie chcesz, aby było rozdrażnione lub miało nieestetycznie ułożone włosy podczas zdjęcia.
 • Upewnijmy się, że dziecko ma czyste i sprawne ubranie.
 • Ważne jest, aby było ono stosowne do okazji - nie możemy pozwolić sobie na to, aby nasze dziecko wystawiło się na zdjęciu w dresie czy też w innym stroju casualowym.
 • Nie pozwól, by na jego twarzy lub ubraniu widniały żadne oznaki plam lub brudu.

 

Zrobienie samemu idealnego zdjęcia paszportowego dla dziecka

Wykonanie idealnego zdjęcia paszportowego dla dziecka to ważna część procesu zakładania paszportu. Zadbaj o to, aby dziecko było ubrane w czyste i proste ubranie. Nie pozwól, by na jego twarzy lub ubraniu widniały żadne oznaki plam lub brudu. Ponadto, upewnij się, że tło jest również czyste i bez żadnych rozproszeń. Wykonaj zdjęcie paszportowe w miejscu bezpiecznym dla dziecka gdzie dziecko czuje się swobodnie. Jeśli to możliwe, umieść dziecko przed białym tłem. Twarz dziecka powinna być równomiernie oświetlona bez głębokich cień lub bardzo jasnych miejsc na twarzy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, korzystaj z aparatu fotograficznego o dużej rozdzielczości lub profesjonalnego sprzętu fotograficznego.

Zdjęcia paszportowe - wymagania i przykłady

HQ Fotolab Fotograf Zdjęcia do paszportu dla dziecka Wrocław

 

 

 

Wymogi zdjęcia do paszportu dla

dzieci do lat 11:

 - zdjęcie paszportowe wykonane na wprost

- pełen owal twarzy dobrze widoczny

- wyraz twarzy naturalny

- usta zamknięte

- czoło i uszy nie muszą być widoczne

- brwi całkowicie widoczne

- wzrok skierowany całkowicie w stronę obiektywu

- zalecane jest zdjęcie okularów

- bez nakrycia głowy (chyba że z powodów religijnych)

- bez ozdób we włosach

Hq Fotolab Fotograf Zdjęcia do paszportu dla niemowlaka Wrocław

 

 

 

 

Wymogi zdjęcia do paszportu dla niemowląt i dzieci do lat 5:

- zdjęcie paszportowe  wykonane na wprost

- zdjęcie paszportowe nie musi zawierać cech biometrycznych i nie musi spełniać zasad obowiązujących dla dorosłych

- brwi całkowicie widoczne

- w miarę możliwości wzrok skierowany w stronę obiektywu

- twarz dziecka odsłonięta

- zalecane jest zdjęcie okularów

- bez nakrycia głowy (chyba że z powodów religijnych)

- bez ozdób we włosach

- niemowlęta nie muszą mieś otwartych oczu

HQ fotolab Fotograf Zdjęcia do paszportu dla osoby dorosłej Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

Główne wymogi zdjęcia paszportowego:

- zdjęcie paszportowe wykonane na wprost

- pełen owal twarzy dobrze widoczny

- wyraz twarzy naturalny

- usta zamknięte

- brwi całkowicie widoczne

- wzrok skierowany całkowicie w stronę obiektywu

- zalecane jest zdjęcie okularów

- bez nakrycia głowy 

- bez ozdób we włosach

5 Wskazówek Dotyczących Zrobienia Idealnego Zdjęcia Paszportowego.

 

Zrobienie idealnego zdjęcia paszportowego może być trudne, ale dzięki tym 5 wskazówkom będziesz mieć idealne zdjęcie w mgnieniu oka! Zacznijmy od robienia zdjęć do paszportu:

 

Noś jednolite kolory.

Noszenie jednolitych kolorów bez żadnych wzorów jest ważne przy robieniu zdjęć paszportowych w Polsce. Wybierz jaśniejsze ubrania, które kontrastują z odcieniem skóry i unikaj noszenia białej koszuli - dzięki temu zdjęcie będzie wyglądało korzystniej. Ponadto unikaj ruchliwych wzorów, takich jak paski lub kratki, ponieważ mogą one zakłócić tło obrazu i odciągnąć uwagę od twarzy.

 

Skup się na twarzy i oczach.

Najważniejszym elementem na zdjęciu paszportowym jest Twoja twarz. Twarz powinna być wyraźna i ostra, bez widocznych zakłóceń wokół niej. Spójrz bezpośrednio w aparat i upewnij się, że wyraz twarzy jest neutralny a przy tym pozytywny - staraj się nie uśmiechać ani nie marszczyć brwi i zamknij usta. Utrzymuj włosy, uszy i szyję widoczne tak, aby nic nie zostało odcięte od obrazu.

 

Unikaj rozpraszających akcesoriów.

Podczas robienia zdjęć paszportowych najlepiej unikać noszenia akcesoriów, które mogą rozpraszać, takich jak czapki lub duża biżuteria. Zdjęcie powinno skupiać się wyłącznie na twarzy i być czyste, proste i wystarczająco duże, aby zmieściło się w ramce na zdjęcie paszportu. Unikaj koszul z nadrukowanym tekstem lub grafiką, a zamiast tego noś ubrania w prostym kolorze. Należy również pamiętać, że żadna część obrazu nie powinna być rozmyta w wyniku ruchu lub drgań aparatu podczas fotografowania.

 

Ułóż włosy i zachowaj neutralny wyraz na zdjęciu.

Aby uzyskać idealne zdjęcie paszportowe, włosy powinny być czyste i zadbane. Robiąc zdjęcie, upewnij się, że zachowałeś neutralny wyraz twarzy, aby wyglądać naturalnie. Twoja szczęka powinna być rozluźniona i powinieneś unikać silnych ruchów twarzy lub innych rodzajów przesadnej ekspresji. Dzięki temu zdjęcie będzie wyglądało profesjonalnie i spełni wszystkie wymagania stawiane zdjęciom paszportowym w Polsce.

 

W razie potrzeby zdejmij okulary, aby zdjęcie paszportowe było bez odblasków i odbić w ujęciu.

Jeśli zwykle nosisz okulary, można je nosić na zdjęciu paszportowym o ile nie przesłaniają części twarzy i nie ma odblasków ani odbić na szkłach. Spróbuj dostosować kąt głowy, aby oprawki nie tworzyły odbicia na soczewkach i upewnij się, że oprawki nie zakrywają żadnej części oczu. Możesz zrobić kilka zdjęć pod różnymi kątami, jeśli jest to problem podczas próby uzyskania idealnego ujęcia wskazane jest zdjęcie okularów do zdjęcia

 

Gdzie blisko Wrocławia wyrobię paszport?

 

Poza Wrocławiem, ale nadal blisko Wrocławia, działają Terenowe Punkty Paszportowe, w których można składać wnioski o wydanie paszportuWnioski o paszport można szybciej złożyć w oddziałach paszportowych delegatur Urzędu Wojewódzkiego niż w samym Wrocławiu:

 • Oddziałach paszportowy w Jeleniej Górze, Piłsudskiego 12, poniedziałek-piątek w godz. 9.00-16.00 (w przypadku dużej liczby klientów biletomat zostaje zablokowany),

 • Oddziałach paszportowy w Legnicy, F. Skarbka 3, poniedziałek-piątek w godz. 9.00-16.00 (w przypadku dużej liczby klientów biletomat zostaje zablokowany);

 • Oddziałach paszportowy w Wałbrzychu, Słowackiego 23a, poniedziałek-piątek w godz. 9.00-16.00(w przypadku dużej liczby klientów biletomat zostaje zablokowany).

 

Wnioski o wydanie paszportu przyjmowane są także w Terenowych Punktach Paszportowych. Do niektórych z nich należy się umówić się na wizytę telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego .

 • Terenowy Punkt Paszportowy w Trzebnicy

ul. Leśna 1, poniedziałek-piątek w godz. 8:00 - 15:00. Obowiązuje rejestracja terminu wizyty za pośrednictwem serwisu internetowego. Rejestracja włącza się od godz. 8:00 i jest aktywna do wyczerpania terminów.

 • Terenowy Punkt Paszportowy w Głogowie

Rynek 10, poniedziałek . godz. 11:00 – 18:00, wtorek – piątek, godz. 08:30 – 15:30. Numer telefonu: 76 726 55 50.

 • Terenowy Punkt Paszportowy w Lubinie

ul. Kilińskiego 12B, poniedziałek – piątek, godz. 09:00 – 15:00 . Numer telefonu: 885 290 658. 

 • Terenowy Punkt Paszportowy w Polkowicach

ul. Świętego Sebastiana 1, poniedziałek – piątek, godz.  08:00 – 15:00. Numer telefonu: 76 746 15 46;

 • Terenowy Punkt Paszportowy w Bogatyni

ul. Daszyńskiego 1, poniedziałek, godz. 08.30 - 16.00, wtorek – czwartek 08.30 – 14.30, piątek 08.30 - 13.00. Rezerwacja numer telefonu: 606 721 629, poniedziałek – piątek  w godz. 9:00-13:00.

 • Terenowy Punkt Paszportowy w Dzierżoniowie

Rynek 1, poniedziałek środa, czwartek, godz. 07.30 - 15.00, wtorek, godz. 07.30 – 16.00, piątek, godz.  07.30 - 14.00. Numer telefonu:. 74 645 08 13.

 • Terenowy Punkt Paszportowy w Kłodzku

ul. Wyspiańskiego 2K, poniedziałek – piątek  08:00 – 14:00, numer telefonu:. 74 865 75 05.

 • Terenowy Punkt Paszportowy w Ząbkowicach Śląskich

ul. Daleka 2, poniedziałek, godz. 07.00 - 17.00, wtorek – piątek, godz. 07.00 – 14.00. Numer telefonu:. 74 815 15 77.

 • Terenowy Punkt Paszportowy w Wołowie

Rynek 34, poniedziałek, środa, czwartek, piątek, godz. 8-14.30, wtorek, godz. 8.30 – 15.30. Wymagana rezerwacja wizyty pod numerem telefonu: 71 319 13 00.

Jak szybko wydawany jest paszport?

Maksymalny czas oczekiwania na wydanie paszportu wynosi 30 dni.

 

Komu przysługuje zniżka na wyrobienie paszportu ?

Z 50% ulgi można skorzystać, jeśli:

 • jesteś uczniem albo studentem,
 • jesteś emerytem,
 • jesteś rencistą,
 • jesteś osobą z niepełnosprawnością,
 • utrzymuje cię Twój małżonek, który jest emerytem, rencistą albo osobą z niepełnosprawnością,
 • przebywasz w domu pomocy społecznej albo w zakładzie opiekuńczym,
 • dostajesz zasiłek stały z pomocy społecznej,
 • jesteś kombatantem albo ofiarą represji wojennych i okresu powojennego,
 • jesteś rodzicem albo małżonkiem rodzica w rodzinie wielodzietnej i masz ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny.

Wówczas cena paszportu wynosi 70 złotych. 

 

 

Zdjęcie do paszportu – informacje

 

Na jaki okres wydawany jest paszport?

Paszport dla dzieci poniżej 5 roku życia wydawany jest z terminem ważności  5 lat.

Paszportowy dla osoby dorosłej wydawany jest z terminem ważności 10 lat.

 

Ile kosztuje wyrobienie paszportu?

Ceny wyrobienia paszportu:

30 zł - paszport dla dzieci do 13 lat,
70 zł - paszport dla uczniów od 13 roku życia i studentów,
140 zł - paszport dla dorosłych 

 

Komu przysługuje zniżka na wyrobienie zdjęć paszportu ?

Z 20% ulgi można skorzystać, jeśli:

 • posiadasz Kartę Dużej Rodziny
 • posiadasz Wrocławską Kartę Seniora
 • posiadasz Urban Card Premium lub Nasz Wrocław

Zdjęcia do paszportu w 15min. Wrocław.


Na miejscu fotograf wykona zdjęcia biometryczne do paszportu zgodne z zgodne z wymogami urzędów Wrocławia.  Zdjęcia do paszportu wykonujemy dorosłym, małym dzieciom oraz zdjęcia paszportowe dla niemowląt. Ekspresowe zdjęcia do paszportu u wykonywane są z delikatnym retuszem w przeciągu 15min. Retusz zdjęcia paszportowego w programie graficznym umożliwia np. usunięcie niedoskonałości skóry, przebarwień, trądziku i cieni. Po akceptacji podglądu przez klienta, zdjęcia paszportowe zostaną wywołane na miejscu. Podczas robienia zdjęć do paszportu fotograf wykonuje kilka ujęć zdjęć.

 

Cena zdjęć do paszportu?

Cena pakietu zdjęć do paszportu wynosi 49zł. Cena zawiera wykonanie zdjęć paszportowych, obróbkę z retuszem oraz wywołanie 4szt zdjęć. 

 

Cena zdjęć do paszportu online dla dziecka?

Wyślij zdjęcie dziecka wykonane telefonem lub aparatem na białym tle, a my je dostosujemy do wymogów zdjęć do paszportu online. Cena usługi wynosi 30zł.Cena zawiera retusz i dostosowanie zdjęcia do wymogów zdjęć paszportowych dla dzieci do 12 roku życia.

 

Tanie zdjęcia do paszport Wrocław!

U nas otrzymasz najtańsze zdjęcia do paszportu we Wrocławiu. Skorzystaj z rabatu 20% na zdjęcia do dokumentów z kartą: KDR, Nasz Wrocław, Kartą Wrocławskiego Seniora. Jedna, stała najniższa cena dla zdjęć do dokumentów. 

HQ Fotolab Fotograf Zdjęcia do paszportu Wrocław

Złóż wniosek o paszport dla dziecka online – sprawdź, jakie to proste!

 

Od 31 marca 2023 r. jest możliwość składania wniosków online o paszport dla dziecka do 12. roku życia.  Wprowadzenie nowych rozwiązań przy składaniu wniosku paszportowego, jest teraz wygodne dla rodziców i opiekunów osób, którym trudno znaleźć czas na wizyty w urzędach. Opłaty za wyrażenie zgody na wydanie paszportu, które do tej pory były pobierane zostały zniesione.

 

Ograniczenie wizyty w urzędach paszportowych do niezbędnego minimum

 

W przypadku gdy Twoje dziecko nie ukończyło jeszcze piątego roku życia, nie musisz go zabierać ze sobą do urzędu, żeby odebrać jego paszport.

Jeżeli Twoje dziecko jest w wieku od 5 do 12 lat muszą być obecne w urzędzie przy wydawaniu dokumentu, jeśli wniosek o paszport był składany online.

 

Jak uzyskać zgodę na wydanie paszportu dla dziecka?

 

Jeżeli chcesz uzyskać paszport dla dziecka, nie ma już potrzeby zgoda drugiego rodzica lub opiekuna czy kuratora dziecka w zależności od sytuacji. Zgodnie z nowymi przepisami teraz taką zgodę rodzić będzie mógł wyrazić online. Jest to duże ułatwienie w sytuacji, kiedy np. rodzice czy opiekunowie mieszkają w dużej odległości od siebie lub w przypadku np. jeśli jedno z nich pracuje w takich godzinach, że nie może stawić się w urzędzie. Teraz będzie można załatwić zgodę na wydanie paszportu online to w każdej chwili, używając komputera lub telefonu.

 

Wydanie paszportu dla osób mieszkających za granicą

 

Jeśli mieszkasz za granicą i występujesz o paszport dla dziecka, które nie ukończyło 5. roku życia, cały proces do wydania paszportu może odbyć się bez wizyty w urzędzie a wszelkie formalności może załatwić online. Dzięki zmiano w w przepisach wprowadzonych w listopadzie 2022 r., paszport może zostać przesłany do Ciebie do domu kurierem pod warunkiem, że jest to adres zagraniczny. Nie możesz więc wystąpić o paszport, mieszkając np. w Berlinie i zamówić dostarczenia paszportu kurierem na adres np. w Wrocławiu. W starych przepisach wyrażając zgodę na wydanie paszportu stacjonarnie (w konsulacie), musieliśmy poświadczyć podpis pod tą zgodą i za to wnosiliśmy opłatę. W chwili obecnej nie musimy już tego robić, a więc nie ponosimy dodatkowych kosztów z tego tytułu.

Zgodnie z projektem „Rozwój Systemów Rejestrów Państwowych” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.  Oś Priorytetowa nr 2 „E-Administracja i otwarty rząd”. Działanie nr 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług  publicznych”.

Co musisz wiedzieć o zdjęciach paszportowych 2024? 

Zdjęcie paszportowe zgodnie z wymogami unii europejskiej powinno być aktualne. – Zdjęcie paszportowe zrobione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku paszportowego. Na zdjęciu paszportowym nie możesz mieć nakrycia głowy, zdjęcie bez ciemnych okularów ani innych rzeczy, które utrudniają rozpoznanie. Zdjęcie paszportowe biometryczne powinno przedstawiać całą głowę (od jej czubka) oraz górną część barków, twarz powinna zajmować 70-80% zdjęcia, z widoczną górną częścią barków.  Dla dzieci poniżej 12 roku życia wniosek paszportowy można złożyć online.

 

Zdjęcie do paszportu czy muszą być widoczne uszy?

Oczy  w zdjęciach do paszportu muszą być naturalnie otwarte, dobrze widoczne wraz ze źrenicami. Wzrok  skierowany prosto w obiektywUszy w zdjęciach paszportowych nie muszą być widoczne, fryzura może wystawać poza zdjęcie.

 

Ile zdjęć potrzebuje do wniosku paszportu?

Do złożenia wniosku do paszportu wymagane jest  1szt. zdjęcie paszportowe.

 

Zdjęcie do paszportu kolorowe czy czarno białe?

Zdjęcie paszportowe biometryczne powinno być kolorowe. Zdjęć paszportowe czarno-białe nie są przyjmowane do wniosku.

 

Zdjęcie do paszportu w formie elektronicznej, zdjęcia do paszportu online?

Mając zdjęcie do paszportu w formie elektronicznej nie da się złożyć wniosku do paszportu online. Wymagane są odciski palców przy składaniu wniosku o paszport.

 

Czy muszę wydrukować zdjęcie do paszportu?

Tak, zdjęcie do paszportu musi być wydrukowane na papierze fotograficznym wysokiej jakości. Nie można używać zdjęć cyfrowych.

 

Jakiej wielkości musi być zdjęcie do paszportu?

Standardowy rozmiar zdjęcia do paszportu to 35 mm x 45 mm

Zdjęcia paszportowe dla dzieci i niemowląt Wrocław
HQ Fotolab Płatności kartę w sklepie Wrocław

 

KONTAKT:

ul. Jerzego Bajana 1 lok. 119  

(I piętro)  Hala Tęcza

54-129 Wrocław

tel.:      (+48) 731 755 377

e-mail: biuro@hqfotolab.pl

 

 

Pracujemy:

pn. - pt.     9:00 - 19:00

sobota      9:00 - 14:00

niedziela   NIECZYNNE

Pierwsze we Wrocławiu autoryzowane Laboratorium Cyfowe pracujące w procesie suchym na Frontier S DX-100  

Powierzone materiały i wykonane zamówienia przechowujemy do 3 miesięcy. Jeżeli zamówienie w tym czasie nie zostanie odebrane przez klienta to zostanie zutylizowane.

© 2016-2024 HQ Fotolab Laboratorium Fotografii Cyfrowej Fujifilm

HQ Fotolab z Wrocławską Kartą Seniora
Zapłać Blikiem w HQ Fotolab
Zniżki na Nasz Wrocław
HQ Fotolab honoruje kartę Dużej Rodziny
Prorgam Nasz Wrocław MAX